Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Каевски


Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
| | веќе видена | слични

Афера Броило е новиот скандал каде е вмешан премиерот Ковачевски, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во 2018та Ковачевски и неговиот кум Паунов основале фирма ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Димитар Ковачевски е основач на Пиксел груп и ниту едно бледо соопштение не може да го прикрие фактот дека тој и неговиот кум Горан Паунов преку потпишување на ...
| | веќе видена | слични

Во обид да одговори на аферата ,,Броило – Соларен Картел” СДСМ во соопштение во кое уште во насловот го обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски заедно со неговиот кум Горанчо Паунов имаат изградено Соларен Картел тежок 26 милиони евра. Додека граѓаните едвај преживуваат и врзуваат крај со ...
| | веќе видена | слични

Користејќи ги кризните состојби во државата, лица од власта на анти македонската СДС краделе од парите на граѓаните. Во Македонија дневно затвораат по 10тина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 453 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Каевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: