Двоен проблем за Барса: Чави без клучни дефанзивци во пресрет на Ел Класико

Репрезентативната пауза донесе неочекувани проблеми за Чави, откако тренерот на Барселона за 24 часа остана без двајца стандардни првотимци. Проблемите се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Барселона и тренерот Чави Ернандес ќе мораат да ја „крпат“ одбраната во наредниот период со оглед на сите проблеми, листа на која сега официјално е додаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Роналд Араухо ќе биде надвор од терените околу три месеци поради повреда со која што се здови за време додека е дел од селекцијата на Уругвај. Дефанзивецот на ...
| | веќе видена | слични

„ФИФА вирусот“ сериозно ја нападна Барселона и Чави Ернандес доживува огромни главоболки поради репрезентативните обврски на своите фудбалери, бидејќи во ...
| | веќе видена | слични

Барселона остана без Роналд Араухо, Жил Кунде и Мемфис Депај, а Интер без Марсело Брозовиќ. Хрватот доживеа повреда на мечот против Австрија поради што ќе мора ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Роналд Араухо се повреди на пријателската средбата против Иран, повреда која не е наивна и поради која дефинитивно ќе биде во „аут“ неколку месеци. Голема беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот на Република ...
сите 656 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 265 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двоен проблем за Барса: Чави без клучни дефанзивци во пресрет на Ел Класико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: