ЌЕ ГО СТИСНЕ ЛИ ПУТИН ЦРВЕНОТО КОПЧЕ - светот има 5.977 причини да паничи

Рускиот претседател Владимир Путин најави „делумна мобилизација“ на силите што ќе бидат испратени во Украина и предупреди дека ќе ги искористи „сите средства ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Студената војна го донесе човештвото на неколку минути од уништување. Денес, неколку децении по падот на Берлинскиот ѕид, повторно слушаме нуклеарни закани“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенбер, ги осуди во вторникот „лажните“ референдуми кои ги организира руското и рускојазичното население во Украина за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека употребата на нуклеарно оружје од страна на Русија ќе има сериозни последици. „Секоја ...
| | веќе видена | слични

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Медведев повторно се закани со нуклеарно оружје: Не ни треба дозвола за тоа Билјана Богоеска 27.09.2022 / 13:24 Свет Заменикот шеф на Советот за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 429 | | | веќе видена

Проруските власти во три украински региони прогласија победа на илегалниот референдум за присоединување со Русија. Москва организираше референдум во четири ...
сите 384 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 236 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 331 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 68 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ГО СТИСНЕ ЛИ ПУТИН ЦРВЕНОТО КОПЧЕ - светот има 5.977 причини да паничи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: