Најмногу поплаки до банките за дебитни и кредитни картички

14 копии

Наши сограѓани што одат на сезонска работа во странство или, пак, таму се долго време печалбари, велат дека се изненадиле кога сфатиле дека во Македонија не ...
| | веќе видена | слични

Најмногу поплаки во банките граѓаните минатата година имале во однос на дебитните и кредитните картички, со учество од 36,6 проценти, од кои најголемиот дел се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Развивањето соодветен систем за заштита на потрошувачите во доменот на банкарскиот систем е еден од стратегиските приоритети во работењето на Народната банка, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 508 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу поплаки до банките за дебитни и кредитни картички

Од:
До кого (е-маил):
Порака: