(Видео) Русите и на тротинети бегаат од земјата: На границите километарски колони, луѓето не бираат начини да се спасат од мобилизација


Русите масовно ја напуштаат својата татковина откако Владимир Путин прогласи делумна мобилизација на 300.000 војници за војната во Украина. На видеата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
4 копии

Финска ќе ја затвори својата граница за руските туристи вечерва на полноќ, објави владата, надевајќи се дека на овој начин ќе се растоварат граничните премини. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Грузија, во близина на граничниот премин со Русија, денеска се одржа протест против пристигнувањето на голем број Руси кои бегаат во кавкаската земја за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Егзодусот на мажи од Русија во Грузија продолжува и денеска, пренесуваат агенциите. Голем број Руси, според објавените видеа на социјалните мрежи, ги оставаат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бројот на Руси кои влегуваат во ЕУ нагло се зголеми по најавената делумна мобилизација на Москва, при што илегалните гранични премини веројатно ќе се зголемат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено, 38-годишен Русин побегнал во Естонија пред воената мобилизација. И не би било ништо необично доколку не избегал на даска за сурфање.„Овој Русин најде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Русите и на тротинети бегаат од земјата: На границите километарски колони, луѓето не бираат начини да се спасат од мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: