Тајната за долговечноста на британската монархија е нејзината флексибилност


Подготовките за владеење на престолонаследникот завршија, како ќе владее кралот Чарлс Трети Чарлс, откако чекаше 70 години, најверојатно ќе има свои ставови за ...
| | веќе видена | слични

Бившиот на кралицата Камила, Ендру Паркер Боулс, бил во врска со принцезата Ана, пренесоа британските медиуми. Нивната љубовна приказна стана актуелна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кралицата почина на 8 септември во замокот Балморал во Шкотска. Таа имаше 96 години. Уверението за смртта на кралицата денеска го објави Шкотскиот национален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата Елизабета Втора починала од старост, е наведено во нејзината потврда за смртта која е објавена денеска. Кралицата (96) почина во замокот Балморал во ...
| | веќе видена | слични

Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети, ќе го одложи давањето на титулите принц и принцеза на нивните деца Арчи и Лилибет додека ...
| | веќе видена | слични

 Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би се омажила за него „без разлика дали е слуга или крал“. Дијана сакала да ја ...
| | веќе видена | слични

Во книжарниците ширум Европа владее лудило за книгата „Nostradamus: The Complete Prophecies for the Future“ (Нострадамус: Целосни пророштва за иднината), ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на продажбата на книгата на Нострадамус во Британија откако таа ја „предвиде“ годината на смртта на кралицата Елизабета Втора е доказ дека сè ...
| | веќе видена | слични

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета Филип Здравески 28.09.2022 / 19:40 Живот Зголемениот раст на продажба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 517 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 311 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денес достави барање до Собранието за одржување на итна седница на која ќе се разгледува Предлог законот кој го ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајната за долговечноста на британската монархија е нејзината флексибилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: