Кремљ: Мобилизација затоа што Русија де факто му се спротивставува на НАТО


Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин за делумна мобилизација е поврзана со фактот дека ...
| | веќе видена | слични

Таканаречената „Народна милиција на Доњецката Народна Република (ДПР)“ на Телеграм објави дека во Доњецк пристигнале првите руски војници од делумната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика припадниците на малцинствата низ Русија да се спротивстават на обидите за мобилизација, порачувајќи им ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски, за разлика од Украина каде се мобилизираат припадниците на сите етнички заедници па и Русите, ги повика припадниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Снимката од новомобилизираните руски војници кои се благословуваат во канцеларијата за регрутирање во Москва стана вирална.Видеото на кое свештеникот и ...
| | веќе видена | слични

Кремљ призна дека биле направени грешки во мобилизирањето на руските резервисти да се борат во Украина, во услови на растечко противење на јавноста. - Има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претатавникот на приватните градски превозници „Слобода превоз“, Ленин Јовановски во четвтртокот попладнето преку соопштение информираше дека компанијата, по ...
сите 356 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 114 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 141 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Мобилизација затоа што Русија де факто му се спротивставува на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: