Песков: Русија останува подготвена да преговара со Украина

2 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен денеска го оцени како „апсурдно“ и „срамно“ тврдењето на рускиот претседател Владимир Путин дека Западот стои зад ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Навистина немам што да кажам за апсурдното тврдење на претседателот Путин дека ние, или други партнери или сојузници, се некако одговорни за ова, рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кремљ денеска соопшти дека воената операција во Украина треба да продолжи додека Русија не преземе целосна контрола врз источниот регион Доњецк. Дмитриј ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, во разговор со неговиот турски колега Реџеп Тајип ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 229 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Русија останува подготвена да преговара со Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: