ПЕСКОВ ПРИЗНА: Направивме грешки со мобилизацијата, но ќе ги поправиме!


Кремљ призна дека биле направени грешки во мобилизирањето на руските резервисти да се борат во Украина, во услови на растечко противење на јавноста. - Има ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Речиси милион Руси ја напуштија земјата во последните две недели откако рускиот претседател Владимир Путин ја објави својата наредба за делумна мобилизација. ...
| | веќе видена | слични

Плановите на Русија за делумна мобилизација веќе се завршени повеќе од две третини речиси две недели откако претседателот Владимир Путин повика да се зајакне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска го даде ова упатство, пренесува руската државна новинска агенција Тасс.Покрај тоа, Шојгу нареди и да се запре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот штаб на вооружените сили на Руската Федерација во најкраток можен рок ќе им даде појаснување на сите оние кои вршат делумна мобилизација за одобрување ...
| | веќе видена | слични

Поплавени со панични барања за помош за да се избегне мобилизација, руските адвокати велат дека неуморно работат на советување на оние кои се изложени на ризик ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во областа Сахалин на далечниот исток на Русија ќе им бидат поделени пет килограми риба на роднините на мобилизираните. Ова го изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 812 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 235 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕСКОВ ПРИЗНА: Направивме грешки со мобилизацијата, но ќе ги поправиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: