Костовски: Нови мерки, стабилен енергетски сектор и субвенционирање на цената на струјата во пресрет на најтешката зима


Мартин Костовски, пратеник на СДСМ кажа дека пред Македонија и цел свет е тешка зима, во услови на најголема економска и енергетска криза по Втората светска ...
| | веќе видена | слични
16 копии

„ЕСМ/ЕЛЕМ распишува оглас за продажба на ноќни вишоци на струја за периодот од 1 до 5 август, од 2 до 7 часот во вкупна количина од 1250 MWh“, објаснува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска со нов пример за тоа како се ограбува Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ: ЕСМ/ЕЛЕМ распишува ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена во медиумите се појави порака дека во јули Грција го зголеми извозот на струја во соседните балкански земји, а се очекува трендот да продолжи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„СДСМ во услови на глобална криза и недостаток на енергенси, презема мерки за максимално зголемување на домашното производство на електрична енергија и заштита ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владејачкиот СДСМ и во денешното соопштение „го штити стандардот на граѓаните од високи сметки за струја“, а патем не пропушта да каже дека претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 381 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 589 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: Нови мерки, стабилен енергетски сектор и субвенционирање на цената на струјата во пресрет на најтешката зима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: