ГРЦИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА СТРУЈА - се офајдија и другите балкански земји, а меѓу нив и Македонија


Пред неколку дена во медиумите се појави порака дека во јули Грција го зголеми извозот на струја во соседните балкански земји, а се очекува трендот да продолжи ...
| | веќе видена | слични

СДСМ, предводена од Димитар Ковачевски во пресрет на најтешката зима по Втората светска војна, во услови на глобална економска и енергетска криза одговорно и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради високите сметки за струја кои почна да ги добива Јавното претпријатие Колекторски систем, може да дојде до еколошка хаварија на Охридското езеро, поради ...
| | веќе видена | слични

Кратете трошоци, инсталирајте фотоволтаични централи. Само со намалување на потрошувачката за електрична енергија фирмите ќе може да ја пребродат зимата, ...
| | веќе видена | слични

Индустриската комора, најголемиот потрошувач на електрична енергија на слободниот пазар, бара од државата да ги субвенционира сметките за струја доколку дојде ...
| | веќе видена | слични

Добра желба на власта, но со неизвесен позитивен ефект. Ова е оценката на познавачи на енергетскиот сектор, откако владата соопшти дека ја намалува маржата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, Владата и институциите предводени од СДСМ одговорно и посветено работат на надминување на последиците од глобалната енергетска криза. Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, изјави Владата предводена од СДСМ презема конкретни чекори за зголемено производство на струја, обезбедување доволни ...
| | веќе видена | слични

„И додека СДСМ презема мерки во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски по секоја цена продолжуваат со блокадите. Наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 507 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 670 | | | веќе видена

Државата сериозно да ги преиспита наводите кои и самиот Пендаровски ги кажа дека здруженија, фондации, поединци и агентурни мрежи од странски држави се вмешани ...
сите 181 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРЦИЈА ГО ЗГОЛЕМУВА ИЗВОЗОТ НА СТРУЈА - се офајдија и другите балкански земји, а меѓу нив и Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: