ВМРО-ДПМНЕ донесе 100% поскапа струја без криза, велат од Бихаќка


„СДСМ во услови на глобална криза и недостаток на енергенси, презема мерки за максимално зголемување на домашното производство на електрична енергија и заштита ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитувани, Владата и институциите предводени од СДСМ одговорно и посветено работат на надминување на последиците од глобалната енергетска криза. Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, изјави Владата предводена од СДСМ презема конкретни чекори за зголемено производство на струја, обезбедување доволни ...
| | веќе видена | слични

„И додека СДСМ презема мерки во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски по секоја цена продолжуваат со блокадите. Наместо ...
| | веќе видена | слични

Редовно и непречено снабдување со струја но и заштита на стандардот на граѓаните и компаниите се врвните приоритети за Владата во време на најголема светска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ презема јасни, навремени и ефикасни чекори за надминување на последиците од енергетската криза. Редовно и непречено снабдување со ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЕСМ Васко Ковачевски за Гласот на Америка вели дека пред неколку години го прецизиравме зеленото сценарио, но енергетската криза повторно не ...
| | веќе видена | слични

Државата мора да им помогне на компаниите, а сите пари од буџетот да се трошат само за купување на струја, бидејќи нема време ниту капацитети за производство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Владата предводена од СДСМ и премиерот Ковачевски продолжува со реализација на мерки кои обезбедуваат редовно и непречено снабдување со струја но и заштита на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ донесе 100% поскапа струја без криза, велат од Бихаќка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: