(Не)праведноста на даночната реформа – Аналитиката смета дека државата треба да го зголеми и данокот на добивка на банките


Во контекст на предложената даночна реформа од страна на Министерството за финансии, АНАЛИТИКА тинк тенк укажува дека таа сама по себе имплицира големи промени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Антимакедонската влада преку окупираните институции го предаде стопанството, бизнисот и на директен начин граѓаните во Македонија. Наместо план, поддршка и ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека поради антимакедонската влада бизнисот во Македонија плаќа и до двапати повисока ...
| | веќе видена | слични

Владата на 25-ти август прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија на подрачјето на Град Скопје и во снабдувањето со електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Димитар Ковачевски и власта живеат во луксуз и раскош на државна сметка, додека граѓаните живеат во сиромаштија и беда. Во услови кога граѓаните се соочуваат ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ во објава на социјалните мрежи го објаснува грабежот кој се врши на сметка на Македонија, граѓаните на државата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ објави документи за тоа како Мицкоски ја покачил струјата за 100% кога немаше никаква криза a на светски берзи беше поефтина за 22 пати. Живееме во време ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и власта живеат во луксуз и раскош на државна сметка, додека граѓаните живеат во сиромаштија и беда, ова денеска преку соопштение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сакавме да слушнеме што се планирано околу цела ситуација и кое е излезното решение и каде е проблемот што се создаде за да биде Скопје ставено во една ваква ...
сите 337 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Запазени се сите рокови и завршена е втората делница од експресниот пат Дреново- Фариш на патот Прилеп-Градско, констатираа при денешниот увид на работите ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Не)праведноста на даночната реформа – Аналитиката смета дека државата треба да го зголеми и данокот на добивка на банките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: