МИНИСТЕРОТ АЛИТИ ЌЕ ГО РЕБАЛАНСИРА БАЛАНСЕРОТ: Ќе избришеме 7 отсто етнички неопределени и тие ќе завршат во фуснота

Министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити за весникот Слободенн печат најави дека се разгледува можноста од блансерот да бидат ...
| | веќе видена | слични

…Во земја што е членка на НАТО и земја која сериозно се подготвува за преговори со ЕУ, Владата преговара со жителите на едно село да им дозволат на екипи на ...
| | веќе видена | слични

1 Владата отиде на преговори со Арачиново, со жителите и градоначалникот се договориле да дозволат да влезат екипи на ЕВН и да ги исклучат дивоприклучените на ...
| | веќе видена | слични

„И ако би биле вистинити тврдењата за кражба на струја, дали мислите дека Албанците од Арачиново би ја краделе струјата, ако би имале услови за живот како ...
| | веќе видена | слични

Нема политичка волја, ниту клима, да се преземат потребните чекори за вистинска реорганизација и реформа на јавниот сектор, а уште помалку може во сегашни ...
| | веќе видена | слични

„Во државната администрација треба да се вработат 31,54 отсто Албанци, според правичната и соодветна застапеност на етничките заедници.’ – ова е препораката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 751 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИНИСТЕРОТ АЛИТИ ЌЕ ГО РЕБАЛАНСИРА БАЛАНСЕРОТ: Ќе избришеме 7 отсто етнички неопределени и тие ќе завршат во фуснота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: