Македонија земја на формалностите

Една од најактуелните теми за која во последно време се едуцираат студентите на Факултетот за земјоделски науки и храна (ФЗНХ) во состав на Универзитетот „Св. ...
| | веќе видена | слични

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. Често на овој начин знаеме ...
| | веќе видена | слични

Каква разрешница ќе добие случајот со преземањето на податоци од Централниот регистер од компанијата „Таргет груп“, за која ЦРМ уште пред шест години поднесе ...
| | веќе видена | слични

Организирањето на забавата по повод годишнина од Рамковниот договор и школата за млади лидери која исто така беше дел од одбележувањето – е можеби единствениот ...
| | веќе видена | слични

Новите генерации не можат да го променат светот ако наставниците на своите ученици им даваат само модели за „повторување“ на деловни и општествени проекти, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија земја на формалностите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: