ЈУЛСКИ СМЕТКИ: Во четвртиот блок на екстремно скапа струја „загазиле“ 2.150 домаќинства


Вкупно 2.150 домаќинства, според испорачаните сметки на ЕВН Хоме за наплата за месец јули, ги надминале трите блока во потрошувачката на електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните добија препораки, а државните институции конкретни задолженија како да штедат од 1 септември. За оние кои нема да ги почитуваат владините насоки ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Бидејќи Бектеши нашол решение за струјата во Арачиново, тогаш не мора да плаќаат и другите. Ќе најде он решение и за сите други“. Објава на Фејсбук на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека вечер ќе прогласат кризна состојба во енергетскиот сектор на национално ниво што ќе важи од 1 септември. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска имаше средба со градоначалникот на Општина Арачиново Ридван Ибраими и претставници на компанијата ЕВН. Средбата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Арачиново потврди дека во системот има големи загуби на струја, но дека проблемот не е ограничен на една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник екипите на ЕВН Македонија непречено ќе работат на терен во Општина Арачиново и на тој начин ќе почне да се наплаќа струјата во оваа Општина, но и ...
| | веќе видена | слични

Попладнево министерот за економија Крешник Бектеши по состанокот со градоначалникт Ридван Ибраими изјави дека од понеделник екипите на ЕВН Македонија непречено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈУЛСКИ СМЕТКИ: Во четвртиот блок на екстремно скапа струја „загазиле“ 2.150 домаќинства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: