Производите во маркетите поскапуваат без да им скокне цената

Производителите тивко ја намалуваат големината на пакувањата – без намалување на цените. Овој феномен се нарекува шринкфлација. Така на пример, пакувањата од ...
| | веќе видена | слични

Намалените приноси на кафе во Бразил, најголемиот светски производител, би можеле да предизвикаат нагло зголемување на цените на кафето ширум светот во ...
| | веќе видена | слични

Пониските приноси на кафе во Бразил кој е најголем производител во светот, би можеле да предизвикаат зголемување на цените на кафето во наредните месеци. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Контролирањето и замрзнувањето на цените на различните прехранбени производи, струја, комунални и други услуги, со цел да се намали потрошувачкиот револт, ја ...
| | веќе видена | слични

Колкави ќе бидат годинешните приноси на пченица се уште е енигма, но упатените укажуваат дека со сигурност нема да бидат натпросечни поради временските услови, ...
| | веќе видена | слични

Дали теглата мед станува луксуз за граѓаните поради цената.Охридските пчелари велат дека производството на мед станува се поскапа дејност а приходите се помали ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Производите во маркетите поскапуваат без да им скокне цената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: