ДАЛИ ГОДИНАВА ОЖНЕАВМЕ ПОМАЛКУ ПЧЕНИЦА ОД ЛАНИ, покрај војната и сушата атакува на лебот

Колкави ќе бидат годинешните приноси на пченица се уште е енигма, но упатените укажуваат дека со сигурност нема да бидат натпросечни поради временските услови, ...
| | веќе видена | слични

Во новата година повторно ќе имаме поскапување на струјата. Поради инфлацијата и енергетската криза нè очекува тешка зима, и затоа ги прашавме граѓаните, кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во интервју на Сител телевизија рече дека Владата со ограничување на маржите спречи драстично зголемување на цените на храната, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве во Кичевско заврши годинешната жетва на житните култури пченица, јачмен, рж и тритикале. Годинава најголеми површини беа засеани под пченица вкупно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 479 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 163 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Скопје се случува целосен сообраќаен хаос, блокирани улици, приватните автобуски превозници не возат поради неисплатени милионски долгови од страна на ...
сите 101 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 200 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ГОДИНАВА ОЖНЕАВМЕ ПОМАЛКУ ПЧЕНИЦА ОД ЛАНИ, покрај војната и сушата атакува на лебот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: