Руски дипломат ги повика ОН да интервенираат заради безбедност на нуклеарната централа Запорожје


Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
| | веќе видена | слични

Русите утринава истрелаа ракети во градови близу нуклеарната централа Запорожје. Ова ги натера украинските власти да ја забранат прославата за независноста на ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Џо Бајден, францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на украинската област Дњепропетровск, Валентин Резниченко, денеска соопшти дека во текот на ноќта биле извршени три ракетни напади врз градот ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје е под контрола и денеска немаше украински артилериски напади, објави Владимир Рогов, член на Главниот совет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Лидерите на САД, Франција, Германија и Велика Британија во денешниот телефонски разговор упатија апел на „воздржаност“ по прашањето за украинската нуклеарна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, ...
| | веќе видена | слични

179-ти ден од војната: Володимир Зеленски, претседателот на Украина, вели дека инспекторите ќе ја посетат Меѓународната агенција за атомска енергија би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руски дипломат ги повика ОН да интервенираат заради безбедност на нуклеарната централа Запорожје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: