Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци за две години

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
| | веќе видена | слични

Жена со церебрална парализа е изложена подолго време на семејно насилство од сопругот. И по четири месеци под силни закани за нејзиниот живот поради ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Надлежните институции кои се во прва линија за заштита на лицата кои се справуваат со насилство, очигледно не се доволно сензибилизирани и стручни во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Синоќа и ноќта, во временскиот период од 00.00 до 04.00 часот, полициски службеници од сите Сектори за внатрешни работи, во соработка со инспектори од ...
сите 444 | | | веќе видена

Русија веројатно нема да користи нуклеарно оружје во Украина доколку НАТО директно не се вклучи во борбата, изјавија за Ал Џезира двајца пензионирани руски ...
сите 340 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 61 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 51 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци за две години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: