Во еднонеделниот конфликт со Израел досега загинаа 48 Палестинци

2 копии
4 копии
3 копии

Најмалку девет лица, меѓу кои најмалку пет деца, загинаа денеска во ракетен напад на пазар во градот Ал Баб на северот на Сирија, соопшти службите за итни ...
| | веќе видена | слични

Вооружен маж рано утрово отвори оган кон автобус во близина на Стариот град во Ерусалим и рани осум израелски државјани. Осомничениот најпрво се дал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државните медиуми јавуваат дека нападот го извршиле „израелски авиони што дошле од либанска територија“.Медиумите објавија дека се слушнале експлозии кога ...
| | веќе видена | слични

Тројца сириски војници се убиени, исто толку се повредени во израелски напад во близина на сириската крајбрежна провинција Тартус, јавија синоќа сириските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 462 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Подводното истекување на гас од оштетените гасоводи „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ носи огромни количества метан во атмосферата, а како стакленички гас, ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во еднонеделниот конфликт со Израел досега загинаа 48 Палестинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: