Со кожен волан и шест звучници полесно се лекува ковид-19

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница меѓу другото расправаше и за злоупотребите на институциите за време на пандемијата, ...
| | веќе видена | слични

Низа злоупотреби за време на пандемијата, наместо маски и друга опрема за медицинскиот персонал, средствата биле искористени за други цели. Државната комисија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголем дел од јавните набавки за стоки и услуги во време на КОВИД-пандемијата биле спроведени со преговарање без објавување оглас поради итност. ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција до Обвинителството поднесе предмет за корупција при јавни набавки за време на Ковид-пандемијата. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Во период на корона пандемијата, државните институции набавиле околу 150 луксузни возила во вредност од 3.5 милиони евра, покажува анализата за јавни набавки ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите не можеа да утврдат дека набавките во време на ковид пандемијата може да се поврзат со коруптивно постапување или да се квалификуваат како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
| | веќе видена | слични

Во време на криза и кризна состојба криминалците од СДСМ И ДУИ местеле тендери врз здравјето на граѓаните. Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со кожен волан и шест звучници полесно се лекува ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: