ВМРО-ДПМНЕ: Додека секојдневно умираа луѓе од Ковид-19, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Користење службени возила за приватни цели, одење по одмори, теретани и кафулиња. Дали функционерите ги злоупотребуваат автомобилите кои им се дадени на ...
| | веќе видена | слични

Криза има, ама само за народот. Дури и во време на пандемија, и покрај сите препораки на експертите, државата не штедела, па така купила 150 нови автомобили со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница меѓу другото расправаше и за злоупотребите на институциите за време на пандемијата, ...
| | веќе видена | слични

Низа злоупотреби за време на пандемијата, наместо маски и друга опрема за медицинскиот персонал, средствата биле искористени за други цели. Државната комисија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголем дел од јавните набавки за стоки и услуги во време на КОВИД-пандемијата биле спроведени со преговарање без објавување оглас поради итност. ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупција до Обвинителството поднесе предмет за корупција при јавни набавки за време на Ковид-пандемијата. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Во период на корона пандемијата, државните институции набавиле околу 150 луксузни возила во вредност од 3.5 милиони евра, покажува анализата за јавни набавки ...
| | веќе видена | слични

Антикорупционерите не можеа да утврдат дека набавките во време на ковид пандемијата може да се поврзат со коруптивно постапување или да се квалификуваат како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Силата на експлозиите на краците на гасоводот „Северен тек“ е еднаква на експлозија од неколку стотици килограми на ТНТ, се вели во заедничкото писмо објавено ...
сите 359 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 288 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 121 | | | веќе видена

Кинезите се степале по кратка расправија, а тепачката ја снимила надзорната камера. На видеото се гледа како мажите се удираат со палки и дека еден од нив се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Додека секојдневно умираа луѓе од Ковид-19, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: