Пентагон упорно ѕвони, Кинезите упорно не креваат на телефон

Овие воени вежби следат во екот на најголемата тензија во Тајванскиот теснец поради посетата на американски претставници на Тајван. Во меѓувреме, Кина започна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

„Учеството на Кина во заеднички вежби не е поврзано со актуелната меѓународна и регионална ситуација“, се вели во соопштението на Министерството.Вежбите се дел ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кинески војници ќе заминат за Русија со цел да учествуваат во зедничка воена вежба со руски, но и воени лица од други земји, вклучувајќи ги Индија, Белорусија, ...
| | веќе видена | слични

Кинеските војници ќе бидат испратени во Русија за да учествуваат на заедничките воени вежби „Исток-2022“ со руските и трупи од други земји, меѓу кои Индија, ...
| | веќе видена | слични

Кина денеска почнува воени вежби во некои области на Жолтото Море, јави ТАСС, повикувајќи се на соопштение од Управата за поморска безбедност на Народна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон упорно ѕвони, Кинезите упорно не креваат на телефон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: