22,6 милиони евра за надзор и правен совет за коридорите 8 и 10

Поради недоставена банкарска гаранција, пропадна тендерот за надзор на автопатиштата кој требаше да го спроведат велешката компанија „Институт за државни ...
| | веќе видена | слични

Направил анализа, која покажува дека  парите од кредитот се подигнати во 2002 година со одобрение и потпис од тогашниот градоначалник Димитар Ефремов. Кредитот ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

ЈПДП известува дека Јавната набавка за избор на Надзор и правен трансакциски советник за изградба на Коридор VIII и Коридор X-d, беше спроведена согласно со ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи тендерот на кој за надзор врз изградбата на новите автопати беа избрани фирми од Хрватска и од Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи тендерот на кој за надзор врз изградбата на новите автопати беа избрани фирми од Хрватска и од Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партнери во бизнисот за надзор врз градбата на автопатите вреден 22,6 милиони евра навремено не доставиле банкарска гаранција. Тендерот што сега е поништен го ...
| | веќе видена | слични

 Граѓаните се жалат дека како возачи имаат преголеми давачки кон државата, се плаќаат високи казни, скапи патарини, а, чест на исклучоците, возат по лоши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

22,6 милиони евра за надзор и правен совет за коридорите 8 и 10

Од:
До кого (е-маил):
Порака: