Најнова вест од западните медиуми: Путин бара помош од Северна Кореја


2 копии

Актерот Стивен Сегал, кој е и голем поддржувач на рускиот претседател Владимир Путин, сугерираше дека украинските сили наводно нападнале затворски логор под ...
| | веќе видена | слични

Стивен Сигал, холивудскиот актер кој стана еден од најгласните поддржувачи на политиката на Кремљ и Владимир Путин, ја посети источна Украина за да сними ...
| | веќе видена | слични

Заменик-портпаролот на Министерството за надворешни работи на Русија, Иван Нечајев, објави дека се лажни информациите дека Москва и Пјонгјанг ја разгледуваат ...
| | веќе видена | слични

„Тој разговараше со воените затвореници во притворот во Оленивка. Некои од затворениците неодамна беа убиени како резултат на насочен ракетен напад од страна ...
| | веќе видена | слични

Стивен Сигал, како пион на Путин, снима документарен филм за војната во Украина Александра Спасеска 10.08.2022 / 13:03 Филм & ТВ Лидерот на самопрогласената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најнова вест од западните медиуми: Путин бара помош од Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: