Нико го обвини Зеленски за воени злосторства: Ги убивате своите затвореници за да не ја откријат вистината


Актерот Стивен Сегал, кој е и голем поддржувач на рускиот претседател Владимир Путин, сугерираше дека украинските сили наводно нападнале затворски логор под ...
| | веќе видена | слични

Ова пристаниште наскоро ќе стане и енергетски центар, со изградбата на двата терминала за достава на течен гас ЛНГ. Преку оваа мрежа ќе се снабдуваат со гас ...
| | веќе видена | слични

Корпорацијата „Росатом“ е важен извор на приходи за Москва и еден од водечките доставувачи на нуклеарни реактори во светот. Корпорацијата е целосно под ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников рече дека целта на неговата земја во војната со Русија е целосна победа и обновување на границите на Украина ...
| | веќе видена | слични

Пред речиси една година, американската секретарка за енергетика Џенифер Гранхолм предводеше делегација во Киев за да присуствува на прославата на ...
| | веќе видена | слични

Русија не успеа да добие предност пред Украина во киберпросторот речиси шест месеци по инвазијата на таа земја, изјави во петокот шефот на британското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 243 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нико го обвини Зеленски за воени злосторства: Ги убивате своите затвореници за да не ја откријат вистината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: