Куманово: Се подготвува 25-то издание на „Денови на комедија“

10 копии
6 копии

Драмски театар – Скопје (ДТС) со монодрамата „Кармен“ в петок ќе учествува на фестивалот РУТА на Бриони во Хрватска, каде што театарот „Улисис“ е домаќин на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Театарската претстава „Црнила ремикс” ја доби наградата за најдобра употреба на музика на Меѓународниот џез театарски фестивал „Нишвил“, кој доцна синоќа ...
| | веќе видена | слични

Со настап на фламенко-балетот „Луксуриа“, една од најспектакуларните фламенко-продукции во светот, се одбележува 62-от роденден на „Охридско лето“. Хаиме ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот ќе биде отворен на 28 септември, годинава. Кумановци ќе имаат можност да проследат 12 комедии. Претставите се договорени и надлежните очекуваат како ...
| | веќе видена | слични

НУЦК „Трајко Прокопиев“ интензивно се подготвува за 25-тото издание на фестивалот „Денови на комедија 2022“, соопштија денеска надлежните. Фестивалот ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

„Ограничете го вашето присуство на улиците на Енергодар! Добивме информации за нови провокации од страна на окупаторите“, објави на Телеграм украинската ...
сите 300 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 144 | | | веќе видена

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“ и „Пелинце“ се чека околу два часа за влез и излез од државата. На „Богородица“ времето на чекање за излез ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово: Се подготвува 25-то издание на „Денови на комедија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: