Привршуваат подготовките за фестивалот „Денови на комедија 2022“ Куманово

НУЦК „Трајко Прокопиев“ интензивно се подготвува за 25-тото издание на фестивалот „Денови на комедија 2022“, соопштија денеска надлежните. Фестивалот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Драмски театар – Скопје (ДТС) со монодрамата „Кармен“ в петок ќе учествува на фестивалот РУТА на Бриони во Хрватска, каде што театарот „Улисис“ е домаќин на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Театарската претстава „Црнила ремикс” ја доби наградата за најдобра употреба на музика на Меѓународниот џез театарски фестивал „Нишвил“, кој доцна синоќа ...
| | веќе видена | слични

Со настап на фламенко-балетот „Луксуриа“, една од најспектакуларните фламенко-продукции во светот, се одбележува 62-от роденден на „Охридско лето“. Хаиме ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот ќе биде отворен на 28 септември, годинава. Кумановци ќе имаат можност да проследат 12 комедии. Претставите се договорени и надлежните очекуваат како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 193 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршуваат подготовките за фестивалот „Денови на комедија 2022“ Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: