Тренчевска: Новата методологија за плати до крајот на годината


2 копии

Денеска, како што информираше Сојузот на синдикати на Македонија, се остварила средба меѓу претседателот на ССМ, Дарко Димовски и градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Денеска, се оствари средба помеѓу Претседателот на ССМ, Дарко Димовски и градоначалникот на Општина Кавадарци , Митко Јанчев , а на средбата присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Штрајкот на вработените во Управата за водење матични книги (УВМК) останува во мирување. На денешната средба на раководството на УВМК со Независниот синдикат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Уставниот суд на вчерашната седница го укина членот 12 од Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставниот суд на денешната седница го укина членот 12 од Законот за утврдување стратешки партнер за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот ...
| | веќе видена | слични

Уставнот суд го скрати работното време на работниците на Коридорите 8 и 10д. Со одлука на уставните судии укинат е членот 12 од Законот преку кој беше избран ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Новата методологија за плати до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: