Сончевите колектори во сенка на фотоволтаиците: Македонското сонце малку се користи


Најголем дел од субвенциите во Северна Македонија се насочени кон фотоволтаични системи, додека за сончеви термални колектори годинава нема воопшто помош за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) го укина надоместокот за мрежарина при предавање на вишокот произведена електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се укинува надоместокот за мрежарина при предавање на вишок произведена електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
6 копии

Словенечкиот премиер Роберт Голоб изјави дека енергетската солидарност и изнаоѓање синергија е единствениот начин Европската унија да избегне редукции во текот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цената на горивата за потрошувачите може тројно да се зголеми, предупредува претседателот на германската Федерална агенција за мрежи, Клаус Милер. За оние кои ...
| | веќе видена | слични

Германскиот парламент пред неколку дена одобри план за штедење енергија , со кој го намали осветлувањето, ладењето и грењето, а германската влада ги повика ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада во четвртокот со уредба којашто стапува на сила од 1-ви септември ја одреди највисоката ценана електричната енергија за домаќинствата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончевите колектори во сенка на фотоволтаиците: Македонското сонце малку се користи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: