Мицкоски: Продолжуваме со протести, НЕ за асимилација и бугаризација


Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целата јавност денеска во Собранието се увери дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се плашат од вистината, аргументите, обраќањето на премиерот Димитар Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични

Е тоа е, почитувани пратеници, единствената вистина во оваа олуја на манипулации, шпекулации, лажни вести и намерни и ненамерни штети и креирање криза и ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ, Снежана Калеска-Ванчева денеска од собраниската говорница побара од ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните. -Падна сите лаги и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски во своето обраќање ги повика пратениците да го поддржат прифаќањето на францускиот предлог за стабилна сегашност и сигурна иднина. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во обраќањето во Собранието порача дека ова е последна борба помеѓу деструкцијата и песимизмот и отвореноста и оптимизмот, дека ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во своето обраќање во македонското Собрание истакна дека пред нас е шанса за отпочнување на процесот на преговори со ЕУ, со чист ...
| | веќе видена | слични

Ние не прифаќаме и не водиме политика на „или или“, ние водиме политика и за преговори за влез во ЕУ и за заштита на нашето достоинство, идентитет, јазик и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Собранието додека држеше говор се надвикуваше со сирените и неможеше убаво да се слушне што зборува, откако опозицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Продолжуваме со протести, НЕ за асимилација и бугаризација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: