Никаде не се споменува признавање на македонскиот народ

Следејќи ги социјалните мрежи и дел од медиумите, се добива впечаток дека утре е денот Д кога или ќе се спасиме со НЕ или ќе не снема со ДА. Со должна почит ...
| | веќе видена | слични

„Мнозина политичари, партиски кло(В)нови, анационални типови и антимакедонци се оперирани од чувствата. Дури и животните имаат емоции, реагираат кога се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние, македонските учители (наставници, професори, научници, лекари, општествени и културни дејци, педагози, уметници, новинари и сите што помагаме во ...
| | веќе видена | слични

Над 840 македонски интелектуалци ставија потпис на Манифест против францускиот предлог. Обединети под едно име - македонски учители, сметаат дека со предлог ...
| | веќе видена | слични

„Прифаќањето на францускиот предлог подразбира и создавање партии и учество на избори. Македонците тоа свежо искуство го имаат со ДУИ, кои од терористи стигнаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никаде не се споменува признавање на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: