Руте: Ако Скопје не го прифати францускиот предлог, Тирана сама да го продолжи патот

Доколку Северна Македонија не го прифати францускиот предлог, Албанија сама да продолжи на патот, што сметам дека е праведно, но се надевам дека тоа нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Брисел, лично на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенгберг, му го претставил својот проект за формирање поморска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеи утре ќе ја посети Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана. Според албанските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама на 13 месецов повторно ќе патува за Брисел, но овој пат не за евроинтеграцијата, туку за средба со генералниот секретар на НАТО, ...
| | веќе видена | слични

Албанија има пристап до големи енергетски извори што ќе ѝ овозможат да произведува „значителни количества“ нафта и гас, со капацитет да ја амортизираат ...
| | веќе видена | слични

Србија не може брзо да се ослободи од зависноста, главно од рускиот гас. Путин го користи недостатокот на храна како смртоносно оружје и сака да го „храни“ ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за холандскиот весник „Де Волкскрант” (De Volkskrant), албанскиот премиер Еди Рама оценува дека политиката на ЕУ се повеќе се определува од ...
| | веќе видена | слични

Пeчaтеното издание на „Слободен печат“ донесува: Хроника Демонстрантите удрија врз полицајците: Насил ниците тешко ја „повредија“ идејата на протестот – На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руте: Ако Скопје не го прифати францускиот предлог, Тирана сама да го продолжи патот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: