Рама за „Де Волкскрант“: Србија не може брзо да се ослободи од руската зависност а Балканот останува незаштитен синџир

Србија не може брзо да се ослободи од зависноста, главно од рускиот гас. Путин го користи недостатокот на храна како смртоносно оружје и сака да го „храни“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè уште ја немаме прогласено“, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ, појаснувајќи дека секој ден се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави дека му се чини дека сите на Балканот со многу омраза го чекаат „второто полувреме“, но дека граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Во балканскиот политички јазол, едно од горливите прашања и натаму останува Косово, каде што се судираат интересите на две најмногубројни нации. Засега ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како премиерка, која го води овој преговарачки процес според новата методологија по кластери, сега ништо повеќе не ми е јасно – затоа што Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застапниците во Европскиот парламент сакаат Србија да го преиспита својот став кон Русија, пренесува Euro news. Од почетокот на руската инвазија во Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама за „Де Волкскрант“: Србија не може брзо да се ослободи од руската зависност а Балканот останува незаштитен синџир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: