Шарл Мишел: Верувам дека времето е сега, се надевам дека нема да ја пропуштите можноста за чекор кон иднината


Многу е важно да бидеме смирени и сталожени и да дозволиме политичка дебата. Како Ваш пријател, се надевам дека нема да ја пропуштите оваа можност да направите ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог кој и се нуди на Македонија не е совршен , но ќе ве внесе во Унијата, вели холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп. Се работи за типичен ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот амбасадор Јан Коп вели дека треба да бидеме позаинтересирани за крајот на преговорите отколку за почетокот, бидејќи кога ќе ги исполниме условите ...
| | веќе видена | слични

Во 2018 година тогашната претседателка на ЕК Федерика Могерини им се обрати на пратениците во македонското Собрание за Преспанскиот договор, 4 години подоцна, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
10 копии

Потпретседателот на Владата и министер за политички систем, Артан Груби денеска го прими на проштална средба амбасадорот на Унгарија, Ласло Иштван Дукс. На ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска го прими на проштална средба амбасадорот на Унгарија, Ласло Иштван ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, изразил целосно уверување дека европскиот предлог за ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шарл Мишел: Верувам дека времето е сега, се надевам дека нема да ја пропуштите можноста за чекор кон иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: