Мицкоски: Не прифаќаме бришење на македонската историја


2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели фотографија од денешниот протест, на која постар човек мирно седнува на земјата во знак на протест и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели видеоколаж од вчерашниот протест, на кој е прикажана македонската плотеност, македонскиот пркос. НЕ! ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог.Денешниот протест се одржува шести ден по ред, ...
| | веќе видена | слични

Денеска дадовме наш предлог и којшто е ставот на ВМРО-ДПМНЕ и за преговарачката рамка, но и за заедничките позиции на земјите членки на ЕУ, изјави вечерва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не прифаќаме бришење на македонската историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: