(ФОТОГАЛЕРИЈА) И денеска масовен протест против понижувачкиот предлог – „Ултиматум НЕ благодарам“


И вечерва во Скопје под слогнот „Ултиматум, не благодарам“ се одржува масовен протест против францускиот предлог.Денешниот протест се одржува шести ден по ред, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со развеани македонски знамиња, песни и свирежи за власта се одвива протестот пред Собранието кој започна точно напладне.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Булеварот „11 Октомври“ е затворен за сообраќај. Затворен е делот од булеварот пред Собранието, односно од крстосницата кај Црвен Крст до Палома Бјанка. Пред ...
| | веќе видена | слични

За денеска точно напладне е закажан нов протест пред Собранието.Од „Ултиматум, не благодарам“ ги повикуваат граѓаните мирно и достоинствено да излезат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 766 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТОГАЛЕРИЈА) И денеска масовен протест против понижувачкиот предлог – „Ултиматум НЕ благодарам“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: