Пред Собранието протести против францускиот предлог


Според Ѓорчев сите точки од протоколот понатаму ќе бидат проблематични.. Со поранешниот амбасадор на Македонија во Софија разговараше  Јана Јосифоска. Во ...
| | веќе видена | слични

Ова меѓу другото значи дека Собранието дава зелено светло за францускиот предлог за почеток на преговорите со ЕУ. Пред околку еден час во Владата заврши и ...
| | веќе видена | слични

Додека траеше собраниската дебата за францускиот предлог, пред зградата на Собранието се одвиваше протест на демонстранти кои повикуваа пратениците да го ...
| | веќе видена | слични

Ова меѓу другото значи дека Собранието дава зелено светло за францускиот предлог за почеток на преговорите со ЕУ. Во Собранието е Михајло Видимлиски.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред Собранието протести против францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: