МВР го укинало службеното обезбедување на Мицкоски


2 копии

Денешната прес конференција е практично информација поврзана со средбата која што ја имаше раководството на ВМРО-ДПМНЕ во канцеларијата на ЕУ со ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржа прес-конференција по средбата со претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, која се одржала во ...
| | веќе видена | слични

Ниту една хартија не може да ми го одземе мојот идентитет. Немам дилема и знам дека со продолжување на европскиот пат можам да станам подостоинствен Македонец, ...
| | веќе видена | слични

По обраќањето на Урсула Фон дер Лајен, претседателката на Европската комисија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ѝ ги покажал сликите од убиствата на ...
| | веќе видена | слични

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба во канцеларијата на ЕУ со претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен. На средбата, како што ...
| | веќе видена | слични

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ оствари средба во канцеларијата на ЕУ со претседателката на ЕК, Урсула Фон дер Лајен. На средбата, како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ има три дилеми во врска со францускиот предлог од обраќањето на претседателката на Европската Комисија(ЕК) Урсула фон дер Лајен. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 332 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 280 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 195 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 300 | | | веќе видена

„Се чини дека Русија повторно концентрира луѓе и опрема во близина на својата граница спроти Харков за можен нов напад врз вториот по големина град во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР го укинало службеното обезбедување на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: