На 7 јули одлука за преговарачката рамка за Македонија и Албанија


Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поранешниот бугарски премиер Симеон Сакскобурготски, кој ја извршуваше оваа функција од 2001-2005 година, во интервју за „Нова“ вели дека честопати се прашува ...
| | веќе видена | слични

Првите чекори на официјален Киев кон евентуално европско членство се почеток на долгиот процес, кој ги зголеми влоговите во државата што е во конфликт со ...
| | веќе видена | слични

Денешните протести се парадоксални. Идентитетот ни го бранат со вергини, наместо со државни знамиња, како ексклузивен симбол на Македонците, односно на ...
| | веќе видена | слични

Ако некој пред 30 години кажеше дека СДСМ ќе биде партијата која „од петни жили“ ќе се обидува да најде компромис со Бугарија, и тоа да го прави „голтајќи“ ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 7 јули одлука за преговарачката рамка за Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: