ТЕСЛА ОТПУШТИ 200 РАБОТНИЦИ: Маск реши да ги намалува трошоците

2 копии

Најбогатиот човек на светот Илон Маск, минатиот ноември во тајност добил близнаци со директорка во неговата невротехнолошка компанија „Неуралинк“, Шивон Зилис, ...
| | веќе видена | слични

 Илон Маск во 2021-ва година добил не едно, туку три деца. Откриено е дека милијардерот кој во моментов е во врска со актерката Наташа Басе, добил близнаци со ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Тесла и најбогатиот човек на светот, Илон Маск и директорката на една од неговите компании Шивон Жилис добиле близнаци во ноември 2021 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Двајца отпуштени работници на американскиот производител на електрични автомобили Tesla во вторникот поднесоа итен предлог за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер и најбогат човек на светот Илон Маск (51) се сретна со папата Франциско, а на Твитер објави колку е привилегиран што се сретнал со ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Илон Маск , косопственик на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ , објави фотографија со папата Франциско , меѓу кои се и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

Имаме шанса да ги решиме проблемите со Северна Македонија, кои траат со децении, но не беа третирани сериозно, изјави бугарскиот министер за надворешни работи ...
сите 272 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 501 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕСЛА ОТПУШТИ 200 РАБОТНИЦИ: Маск реши да ги намалува трошоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: