Отпуштените работници го тужат Тесла, компанијата планира уште отпуштања

Време зa читање: 4 минути Двајца отпуштени работници на американскиот производител на електрични автомобили Tesla во вторникот поднесоа итен предлог за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Одборот за финансиска стабилност (ФСБ), регулаторното тело на групата држави Г20 во понеделникот соопшти дека ќе предложи „цврсти“ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Ракчињата од крипто светот им се придружија на китовите во славниот последен став за да ја избркаат мрачната зима на биткоинот. Овие ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешната криза на пазарот на криптовалути јасно ја покажа потребата од регулирање на „шпекулативниот сектор“. Затоа, не е изненадувачки што Одборот за ...
| | веќе видена | слични

Движењето на биткоинот во последните денови им сугерира на инвеститорите во криптовалутата дека треба да се подготват за нова депрецијација, пишува Блумберг. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Волстрит повторно во пад. S&P 500 индексот падна за 1,2% и се откажа од поголемиот дел од своите добивки од претходната недела. Dow ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Антимонополските власти во Велика Британија го истражуваат купувањето на Мајкрософт на компанијата за видео игри Activision Blizzard ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отпуштените работници го тужат Тесла, компанијата планира уште отпуштања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: