ОТПРЕМНИНА ОД 1.000 ЕВРА ГОДИШНО ЗА СИТЕ 500 РАБОТНИЦИ КОИ ЌЕ БИДАТ ВИШОК - работниците на Фиат кај Вучиќ, еве кои се барањата


Работниците на Фиат пристигнаа во Претседателството на Србија, каде беа примени на разговор од Александар Вучиќ. Претседателот на Самостојниот синдикат на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи на Србија излезе со официјално соопштение по повод гостувањето на министерот Вулин во утринската програма „Пинк“, во кое ...
| | веќе видена | слични

Електричен автомобил ќе се произведува во Србија! Производството на електрични возила ќе започне во „Застава“ кон средината на 2024 година. Тоа возило ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Ние сме на прагот на Третата светска војна и се наоѓаме во тешка ситуација, но се трудиме да ја задржиме позицијата на независно и самостојно одлучување, што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави моќна порака на својот Инстаграм профил, откако вчера ги посети работите на изградбата на Моравскиот коридор. ...
| | веќе видена | слични

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај аеродромот Росуље кај Крушевац, во присуство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.Во рамки на ...
| | веќе видена | слични

“Навалете! Ваучери за 200.000 луѓе за летен одмор! Годинава дури 15.000 динари!“ Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска и се обрати на јавноста во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТПРЕМНИНА ОД 1.000 ЕВРА ГОДИШНО ЗА СИТЕ 500 РАБОТНИЦИ КОИ ЌЕ БИДАТ ВИШОК - работниците на Фиат кај Вучиќ, еве кои се барањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: