Европскиот парламент бара кандидатски статус за Украина и Молдавија „без одложување“


Европскиот парламент повика во четвртокот Украина и Молдавија да добијат кандидатски статус за членство во Европската унија „без одложување“, истакнувајќи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот политичар кој 18 години беше европратеник кој се занимаваше со Западниот Балкан смета дека бугарскиот услов со кој се укажува дека Софија со ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
4 копии

Русија денеска соопшти дека одлуката на лидерите на Европската унија за статусот на кандидати за Украина и Молдавија ќе има негативни последици. Иако може да ...
| | веќе видена | слични

Владата во Грузија да замине по неуспехот земјата да добие кандидатски статус за ЕУ побараа демонстранти на синоќешниот протест во главниот град. – Десетици ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1447 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот парламент бара кандидатски статус за Украина и Молдавија „без одложување“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: