Продолжува штрајкот во јавниот сектор, Владата без слух за покачување на платите


Сојузот на синдикати на Македонија го реализираше најавениот генерален штрајк во јавниот сектор барајќи линеарно зголемување на платите за 2.806 денари и ...
| | веќе видена | слични
14 копии

ЈСП Скопјеинформира дека денеска, петок (01.07.2022 год) од 11 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од ...
| | веќе видена | слични

Поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од јавниот превоз кои сообраќаат во тој реон ќе возат по изменет режим од ...
| | веќе видена | слични

Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје соопшти дека денеска од 11.00 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собранието), возилата од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска „жешкото столче“ го постави пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА), од каде што ...
| | веќе видена | слични

Протестот на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) за линеарно зголемување на платите на работниците во јавниот сектор за 2.806 денари од 1 јули и враќање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
сите 148 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 245 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува штрајкот во јавниот сектор, Владата без слух за покачување на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: