КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните ќе станат производители на струја, носиме закон за инсталирање фотоволтаични централи на покривите


Во однос на граѓани кога ќе можат да инсталираат на своите покриви, јас би кажал кога ќе се олеснат условите и поедностават постапките за инсталирање на ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоум веќе го објави тендерот за набавка на струја за домаќинствата од јули до декември годинава, пренесува ТВ Телма. Законски, државните Електрани треба да ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во понеделник ќе се одржи јавна трибина на која ќе бидат презентирани заклучоците од анализите на предложената реформа на тарифниот систем за електрична ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за време на неговата посета на Битола одговарајќи на новинарско прашање за поскапувањето на електричната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика објави дека в понеделник ќе се одржи јавна трибина на која ќе бидат презентирани заклучоците од анализите на предложената ...
| | веќе видена | слични

Првата фабрика во светот која произведува синтетички гас од отпад и разни остатоци е отворена во главниот град на Австрија. Гасот потоа се користи директно за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Македонија увезува струја за 250 милиони евра, иако порано истата била произведувана во Македонија. „Заради криминалната влада и АД ЕЛЕМ ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе 2 години произведуваме по 1 терават часови струја помалку годишно. Таа струја наместо од домашно производство како во време на ВМРО-ДПМНЕ, сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По утринскиот протест со блокада на главната крстосница во скопската населба Автокоманда, а со тоа и на влезот на главниот град, Сојузот на синдикати на ...
сите 322 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Трагичната несреќа на обиколницата „Мајка Тереза“ која што се случи синоќа беше фатална за 40 годишна скопјанка од Трубарево. Несреќната жена била сопатник на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните ќе станат производители на струја, носиме закон за инсталирање фотоволтаични централи на покривите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: