Милијардерот Ахметов, сопственик на „Азовстал“, ќе ја тужи Русија и ќе бара оштета од 20 милијарди долари


Најбогатиот човек во Украина, Ринат Ахметов, има намера да ја тужи Русија за загуба од 17 до 20 милијарди долари, откако неговата фабрика за челик „Азовстал“ ...
| | веќе видена | слични

Генералното обвинителство на одметнатата проруска Доњецка Народна Република на истокот на Украина покренало кривична постапка пред тамошниот суд против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Преку нив (разузнавачките служби) дознаваме за условите на притвор, храната и можноста за нивно ослободување“, изјави Монастирски на украинската ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Гувернерот на регионот Луганск, Серхиј Хајдаи, изјави дека руските сили ги креваат во воздух мостовите на реката Северски Донецк за да ја спречат Украина да ...
| | веќе видена | слични

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените припадници на Азовскиот полк, кои се предадоа на крајот на мај годинава по опсадата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Украинските разузнавачки служби се во комуникација со заробените борци од фабриката за челик „Азовстал“, а Киев прави се што може за да обезбеди нивно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
сите 148 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 299 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милијардерот Ахметов, сопственик на „Азовстал“, ќе ја тужи Русија и ќе бара оштета од 20 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: