Заврши состанокот во Софија за односите со Македонија - ова е одлуката


Новиот Коалициски совет во Бугарија го заврши тричасовниот состанок. Владејачката коалиција заседаваше по барање на премиерот Кирил Петков, кој го повика и ...
| | веќе видена | слични

„Што значи бугарскиот израз ‘Гаранция-Франция’ или ‘француска гаранција’ и зошто токму овој израз е најсоодветен за опис на иницијативата поведена од ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи ги заложбите на францускиот претседател да се направи исчекор во однос на проширувањето на ЕУ, Ковачевски во вчерашното „Само интервју“изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот член на мешовитата македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања кој даде оставка затоа што не се согласуваше со начинот на кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши состанокот во Софија за односите со Македонија - ова е одлуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: