Азески: Отворен Балкан ќе биде интерес за бизнисот, макар и да останат само две земји

Синоќа, како тема на денот, на телевизијата Euro news Србија, гостуваше претседателот Азески, заедно со Ненад Ѓурѓевиќ, советник на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поддршката на граѓаните на Западен Балкан за членство во Европската унија за прв пат по осум години бележи пад од два проценти, додека регионалната соработка ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на Советот на министри на БиХ, Зоран Тегелтија ќе учествува на самитот на регионалната иницијатива „Отворен Балкан“ во Охрид. Самитот ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Специјалниот претставник на ЕУ за Западен Балкан Мирослав Лајчак изјави дека Црна Гора е најнапредна на нејзиниот европски пат, но дека процесот некако е ...
| | веќе видена | слични

Македонија следната недела ќе биде домаќин на лидерскиот самит на инцијативата Отворен Балкан во Охрид . Според најавите покрај најавеното присуство на ...
| | веќе видена | слични

Кирил Петков и Румен Радев ќе патуваат за Франција каде ќе остварат средба со претседателот Емануел Макрон. Бугарските медиуми пишуваат дека токму Франција ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ смета дека напредок во евроинтеграциите е нужен за земјите од Западен Балкан и оти сега е време за брза ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По утринскиот протест со блокада на главната крстосница во скопската населба Автокоманда, а со тоа и на влезот на главниот град, Сојузот на синдикати на ...
сите 322 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 747 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

Република Македонија е жртва на дипломатската непособност и незнаење на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите ...
сите 342 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 543 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 142 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески: Отворен Балкан ќе биде интерес за бизнисот, макар и да останат само две земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: